Vystavují:

Pivovar Lobkowicz

Logo Protivín

Albrecht pivovar

Pivovar Chalupník

Podřipský rodinný pivovar

Pivo z Loun

Pivovar Černá hora

Holba - Ryzí pivo z hor

Pivovar Cvikov

Pivovar Klášter

Pivovar labuť

Pivovar Rychtář

Pivovar Ježek

U tří růží pivovar

Pivovar Vysoký Chlumec

Platan pivo Protivín

Pivovar Uherský Brod

Pivovary presentující se na pivních slavnostech v Roudnici nad Labem

Pivovar Lobkowics

Pivovar LobkowicsLobkowicz Premium

je tradiční české pivo pyšnící se charakteristickou lahodnou chutí. Jeho plnost a hořkost se snoubí v harmonickém celku. Z každého doušku piva Lobkowicz na vás dýchne duch doby, kdy se vše připravovalo poctivě a pečlivě, sice pomaleji, ale s náležitou péčí a za starostlivého dohledu.

Charakteristika: Pivo vařené dle tradiční receptury, výhradně z českých surovin. Opravdová dvanáctka (12,2 %), která vyniká harmonií delikátní hořkost.
 

 

 

Merlin je výjimečný ležák, který lze pro jeho velmi tmavou barvu označit za opravdu černé pivo. Vaří se podle speciální receptury a při jeho výrobě se vedle tří druhů sladu, křišťálově čisté vody z hlubinného jezera a kvalitního chmele používá rovněž pražený ječmen. Výsledkem je magická kombinace chutí s výraznou hořkostí připomínající stout, kterou ocení každý opravdový znalec.

Typ: tmavý prémiový ležák, obsah alkoholu 4,7%

 

 

Láhev piva Lobkowicz

 

 

Prémiový ležák Lobkowicz je tradiční české pivo pyšnící se charakteristickou lahodnou chutí a harmonií mezi plností a hořkostí. K jeho výrobě se používají výhradně kvalitní suroviny tuzemského původu - český chmel odrůd Žatecký poloraný červeňák a Premiant, český slad vyrobený pouze z ječmene odrůdy Bojos a voda z jihočeského hlubinného jezera, to vše za použití vlastního historického kmene kvasnic. Neobsahuje žádné chmelové extrakty či jiné náhražky, navíc je to opravdová nešizená dvanáctka vařená na stupňovitost 12,2 %.

Typ: světlý prémiový ležák, obsah alkoholu 4,7%

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pivovar Protivín

 

Vlastní voda, žatecký chmel, nejlepší český slad

Pivo se vyrábí z vlastní velmi kvalitní vody, sladů z nejlepších odrůd českého sladovnického
ječmene, českého chmele ze žatecké oblasti a pivovarských kvasnic, pomnožovaných na
vlastní propagační stanici. Zásadní důraz je kladen na naprostou čistotu a sterilitu procesu
výroby a kontrolu kvality od příjmu surovin až po hotový výrobek.

Platan pivo a logo

Tento ležák je charakteristický plnou chutí, sladovou vůní, jemnou hořkostí a výborným řízem, tedy vlastnostmi od nepaměti typickými pro protivínská piva.

Obsah alkoholu: 4,6 % obj.
Balení: láhev, sud, multipack

 

 

Platan pivovar

Platan kvasnicový

Kvasnicový ležák Platan je živé pivo s obsahem pivovarských kvasnic, které přináší do piva řadu látek, příznivě působících na lidský organismus. Jde o příjemně hořké osvěžující pivo se silným řízem a výbornou pěnivostí, které vybízí k dalšímu napití.

Obsah alkoholu: 5 % obj.

 

 

Platan Premium

 

Platan Premium

Tento tradiční jihočeský ležák se vyznačuje velmi plnou chutí, typickou sladovou vůní a jemnou hořkostí.

Obsah alkoholu: 5 % obj.

 

 

 

Protivínský granát

Protivínský Granát

Název tohoto protivínského ležáku je odvozen od jeho sytě granátové barvy. Jedná se o jemně hořké pivo s výborným řízem a bohatou pěnou. Spektrum chutí, jako například karamelová nebo několik sladových, stejně jako výrazná hořkost, poskytují bohatý a harmonický chuťový profil, který ocení každý gurmán.

Obsah alkoholu: 4,6 % obj.

 

Pivo Scharzenberg pulitr

 

Schwarzenberg ležák

Označení tohoto piva odkazuje na starý knížecí rod Schwarzenbergů, který po dlouhou dobu vlastnil a spravoval pivovar v Protivíně a významnou měrou se zasloužil o rozvoj pivovarnictví v českých zemích. Při jeho výrobě se jako surovina používá i bavorský slad, díky kterému bylo dosaženo plnější chuti a tmavší barvy. Vysoký podíl žateckého chmele pak pivu Schwarzenberg zaručuje vyváženou hořkost. Pivo je příznačné střední plností, jemnou hořkostí a skvělým řízem.

Obsah alkoholu: 4,5 % obj.

-------------------------------------------------------------------------------------------------


Podřipský rodinný minipivovar byl založen ve Ctiněvsi na konci roku 2013. Budova, ve které minipivovar sídlí, je bývalý hospodářský objekt, který patřil po mnoho generací rodině Lípů a v restituci jim byl po revoluci navrácen zpět.

Srdcem pivovaru je dvounádobová varna o objemu 550l, odkud jde mladina přes chladič mladiny do tří otevřených spílacích kádí. Ze spilky míří pivo do ležáckého sklepa, ve kterém se nachází 8 ležáckých tanků a 2 přetlačné. Celý proces výroby piva je plně manuální. Vyrábí se svrchně i spodně kvašená piva tradičním způsobem. Všechna piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná.

První pivo, světlý 11° ležák, se uvařilo začátkem května 2014. Do základní nabídky našeho minipivovaru patří světlá výčepní 10°, tmavý 11°ležák, 12° pšeničné a 14°Ale. V naší nabídce dále nachází polotmavá jantarová 13°, 16° polotmavý bock a světlý 20° doppelbock.


Podřipské pivo 10° - světlé výčepní pivo

Světlé výčepní pivo nefiltrované a nepasterované, klasická desítka plzeňského typu třikrát chmelená. Pivo vaříme dvourmutovým způsobem z několika druhů tuzemského sladu i chmele. Vyznačuje se svěží vyváženou chutí a jemnou hořkostí na konci, je ideálním osvěžením pro letní horké dny.

 

Podřipské pivo 11° - světlý ležák

Klasický světlý ležák plzeňského typu vařený třírmutovým způsobem z několika druhů tuzemského sladu i chmele. Příjemně doznívající hořkost dodává pivu poctivé trojí chmelení a následné hlavní kvašení v otevřených spilkách. Díky tomu získává pivo nezaměnitelnou chuť, která je typická pro světlé ležáky plzeňského typu. Následnou jiskru pivu dodává dostatečné zrání v ležáckých tancích.

 

 

Podřipské pivo tmavé 11° - tmavý ležák

Tmavé pivo ležáckého typu s vyváženou příjemnou kávovou chutí, nepasterizované a nefiltrované.

 

 

 

Podřipské pšeničné 12° - světlý pšeničný ležák

Svrchně kvašené pivo s výraznou vůní a chutí po ovoci. Při prvním přivonění ucítíte vůni zralého banánu a hřebíčku. Jedná se pivo bavorského typu a je pro něj charakteristický jemný zákal a hustá pěna. Vyrábí se z pšeničných a ječných sladů s nízkým chmelením. Pšeničné pivo je jemné a velmi osvěžující.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------


Sklář 8° - světlé lehké pivo

Lehké světlé výčepní pivo plzeňského typu, dříve neodmyslitelně patřící ke každé sklářské huti.

 

 

 

Luž 10° - světlé výčepní pivo

Klasická výborná česká světlá desítka, plné chuti, vyráběná klasickým postupem, jednostupňově filtrovaná.

 

 

 

Klíč 12° - světlý ležák

Prémiový světlý ležák plzeňského typu vařený tradičním postupem na dva rmuty, kvašený v otevřené spilce. Ležení probíhá po dobu 2 měsíců v ležáckých tancích. Pivo dodáváme jako nefiltrované případně jednostupňově filtrované ale vždy bez pasterace.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Filozofií našeho pivovaru je vařit dobrá a poctivá piva dle zavedených stylových kategorií, zároveň se však nebojíme experimentovat a přinášet vlastní nápady. Při vaření se držíme klasických výrobních postupů, avšak doplněných o vlastní know how a za užití moderních technologií. Naše piva jsou vařena z vybraných kvalitních surovin z celého světa, za dodržení přísných hygienických norem a ke spotřebiteli dodávána bez pasterizace.

Stálá nabídka našich piv odráží přístup naší filozofie. Najdete v ní průřez pivními styly v základních kategoriích „Ležáky“ (spodně kvašená piva), „Ale“ (svrchně kvašená piva) a „Weizen“ (svrchně kvašená pšeničná piva). Sortiment stálé nabídky se časem samozřejmě může rozšířit či měnit.

 


Albrecht Pale Ale 12 – EUSEBIUS

Při výběru surovin jsme se nechtěli zcela omezovat na žádný konkrétní styl ze skupiny svrchně kvašených piv Pale Ale a výsledkem je tak tento náš speciální ejl. Oproti původnímu Albrecht Pale Ale je EUSEBIUS hluboce prokvašený a tak velice lehký na pití, ale pozor, o to větší má dávku alkoholu. Stále však jde o svěží pivo s kombinací citrusové a bylinné vůně, kterou pivu dodává jemný aromatický anglický chmel „Fuggle“ a americký aromatický chmel „Cascade“. Oba typy chmelů byly využity i ke studenému chmelení. Pivo se vyznačuje příjemnou hořkostí, vybízející k dalšímu napití.

 

 

Albrecht 12°

Silnější ze spodně kvašených Albrechtů je také mnohem hořčejší, než jeho 11° bratříček. V chmelení byl použit také jen žatecký poloraný červeňák, ale jeho dávka byla výrazně navýšena. V sypání byl 100% užit český světlý slad, který pivu dává jeho zlatavou barvu, typickou pro české ležáky. Pivo zraje v ležáckém tanku až dva měsíce a ke spotřebiteli je expedováno bez filtrace.

 

Albrecht 13° – černé

Klasický tmavý ležák, výrazné až černé barvy původně vařený s přídavkem medu. Následně byl med z receptury vypuštěn a nahrazen úpravou sladu. Naše pivo vás přesvědčí, že tmavá piva nemusí být jen sladká. Tělo a barvu piva tvoří směs čtyř sladů, která dává pivu nezaměnitelný charakter. Tato unikátní 13ka je oblíbená i mezi ženami a lidmi, co černá piva běžně nepijí. Její kombinace s našimi světlými ležáky je zážitek, na který nezapomenete.

 

Albrecht výčepní

Představujeme Vám naše výčepní pivo s extraktem původní mladiny pouhých 9,5 %. Toto pivo se rozhodlo bojovat s předsudky a tak tu máte pivo na svou stupňovitost plné (doplněná plnost skladbou sladů) a díky prokvašení i se slušným obsahem alkoholu. Rozhodně nebudete mít pocit, že pijete vodu. Výsledkem tak je příjemně hořké pivo s plným tělem a výrazným chmelovým aroma.

 

Albrecht IPA 15 - 1. místo v kategorii Piva Inda Pale Ale na Jarní ceně sládků 2015

Již doladěná varianta tohoto oblíbeného Albrecht IPA 15. Vychází z původní IPA 15, jen je ještě voňavější a malinko výraznější v chuti. Je to silné, svrchně kvašené světlé pivo s jantarovým nádechem. Charakter pivu pak dodávají americké odrůdy chmele Citra (pro hořkost a aroma) a Cascade (pro chuť a aroma). Chmelem jsme nešetřili ani při studeném chmelení. Výsledkem tak je silně aromatické pivo (citrusy, mango ad.) s velmi výraznou hořkostí.

 

Albrecht IPA 17

India Pale Ale vychází z naší původní receptury IPA 15, jen se malinko proměnil poměr a zvětšilo sypání sladů.  Charakter pivu pak tradičně dodávají americké odrůdy chmele Citra (pro hořkost a aroma) a Cascade (pro chuť a aroma), ale nově jsme její chuť i vůni podtrhli německým chmele Mandarina Bavaria. Chmelem jsme nešetřili ani při studeném chmelení a ještě jsme ho oproti 15 přidali. Výsledkem tak je silně aromatické pivo (citrusy, mango, pomeranče, pomerančová kůra, ad.) s velmi výraznou hořkostí. Podle vašich ohlasů a rychlosti jakou nám mizí ze sklepa, předpokládáme, že se stane stálým členem naší pivní nabídky.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pivovar Holba - založen roku 1874

Již od roku 1874 vyrábí pivovar Holba v překrásném prostředí Jeseníků ryzí pivo z hor. Zkušenosti sládků se v pivovaře předávají z generace na generaci od doby, kdy zde jeho zakladatel a sládek uvařil první várku hanušovického piva. Jeden z příkladů můžeme uvést oblíbenou jedenáctku Holba Šerák, která dostala název po nedalekém vrcholu Hrubého Jeseníku. Chuť ryzího piva z hor vítězí nejen doma, ale i v zahraničí, což dokládá řada ocenění.


Holba Šerák - světlé výčepní pivo

Světlé výčepní pivo medově zlaté barvy s lahodně nahořklou, jemně chmelovou chutí a dokonalým řízem.

 

 

Holba Šerák Polotmavý - polotmavý ležák

Granátová barva, plná chuť, výborný říz a čepice husté pěny chránící pivo jako zlatý poklad. Jedinečnou charakteristiku mu přináší tradiční receptura i klasický výrobní postup. Unikátní v každém doušku.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

Kynšperský zajíc 12° světlý ležák - světlý ležák

Světlé ležácké nefiltrované pivo s plnou chutí, výraznou hořkostí a tradičním kvalitním řízem.

 

 

 

Kynšperský zajíc 12° tmavý ležák - tmavý ležák

Tmavé speciální nefiltrované pivo s dokonale vyváženou příjemnou chutí s karamelovým aroma.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

11°světlý leŽák Labuť

Svěží ležák plné chuti s jemnou hořkostí na konci.

 

 

 

12° polotmavý leŽák Labuť

Polotmavý ležák s kombinací sladké a hořké chuti, se svěžím pocitem po napití. Tento typ piva mívá v oblibě zejména populace něžného pohlaví.

 

 

 

12°světlý leŽák Labuť

Svěží ležák plné, ale lehké chuti, s jemnou hořkostí na konci. Určený k příjemnému osvěžení podvečerního dne. Ideální typ piva, které může být v kombinaci s téměř libovolnou nabídkou naší kuchyně.

 

 

14° Labuť Weizehbier – příležitostní světlé pšeničné speciální pivo

Silný ležák německého typu s přídavkem pšeničného sladu, výborný pro letní část roku.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 


Rubín - polotmavý ležák

Spodně kvašený ležák, který Vás potěší sytě načervenalou barvou a překvapí otevřenou chutí sladu a dřevitým dozníváním s trochou karamele. Tato kombinace dodává chuti piva lehké a výrazné tělo. Doporučujeme k pokrmům z kachny a hovězího masa. Opravdu zajímavé pivo!

 

Polotmavý ležák

Pivo jantarové barvy s obsahem alkoholu 5%, vařené ze 4 druhů českých sladů a aromatizovaného žateckého chmele. Je vyráběno spodním kvašením chmele.

 

 

Světlý ležák

Spodně kvašené pivo plzeňského typu s obsahem alkoholu 5%. K vaření světlého ležáku používáme nejkvalitnější české suroviny a tradiční postup výroby.

 

 

Tmavý ležák

Spodně kvašené pivo s obsahem alkoholu 5%, vařené z 5 druhů sladu a žateckého chmele. Silná barva, jemný chmelový nádech.

 

 

Americké pšeničné pivo

Pšeničné pivo, známé v Americe jako *Pub Wheat*, bylo uvařeno za použití pšenice, amerických sladů a chmelů. Sladkokyselá chuť piva je doplněna jemnou hořkostí s nádechem citrusu. Pivo má osobitý vkus a překvapivě osvěží.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 


Uherský Brod Premium

Pro tento 12% ležák je typická vysoká plnost chuti, silný říz a výrazná chmelová hořkost.

 

 

 

 


Patriot

Ležák Patriot je charakteristický vyšší plností chuti, silným řízem a výraznou chmelovou hořkostí.

 

 

 

 

 

 

 

Perun

Při výrobě piva Perun se používá metoda tzv. studeného chmelení. Kromě standardního trojitého chmelení na varně se přidává ještě speciální čtvrtá a pátá dávka hlávkového chmele odrůdy Žatecký poloraný červeňák v pozdější fázi výroby za studena. Pivo tím získává výraznější, avšak stále lahodnou hořkost a jemné chmelové aroma. Jeho svěží chuť dokonale uhasí vaši žízeň.

 

 

 

 

Comenius

Tento speciál byl pojmenován po otci Jana Amose Komenského Martinovi, který byl do roku 1604 členem cechu pivovarníků v Uherském Brodě. Jde o silné pivo s výraznou hořkostí a plností s nádechem medu a karamelu.

 

 

 

 

 

Kounic

Toto pivo získalo svůj název podle šlechtického rodu Kouniců, který v minulosti vlastnil původní pivovar v Uherském Brodě. Vyrábí se z ječného sladu vídeňského typu, který mu dodává jantarově měděnou barvu a nasládlou, sametově hebkou chuť s oříškovými podtóny a s příjemným kořeněným dozníváním.

 

 

 

Dukát

Pivo Dukát je osvěžující, výrazně hořké pivo se středním řízem a nižším obsahem alkoholu.

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------


Desítka ZLoun 10° - světlé výčepní

Lehké pivo plzeňského typu s vyšším obsahem neprokvašeného cukru, které má ambice navázat na „starou dobrou lounskou desítku“.

 

JanTar ZLoun 11° - speciální ležák

Jedná se o hybrid vařený a kvašený stejně jako pivo plzeňského typu, s přísadou speciálních sladů s chmelů v českých pivech obvykle nepoužívaných.

 

 

 

Tvrďák ZLoun 12° - světlý ležák

Dvanáctka plzeňského typu, vyznačuje se vyšší hořkostí a nasládlou chutí.

 

 

 

Lyon ZLoun 13° - tmavý speciální ležák

Speciální tmavé pivo, jehož název je odvozen od keltského pojmenování města Loun. Původní mladina je třináctistupňová, chmelová i karamelová hořkost je příjemně vyvážená.

 

 

ALEnt ZLoun 15° - IPA

Svrchně kvašené pivo ze čtyřech druhů sladů a čtyřech druhů aromatických chmelů, pěstovaných v USA a na Novém Zélandu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Klášterní - tmavé výčepní pivo

Klášterní se vyrábí tradičními technologiemi ze čtyř druhů sladu, které mu dodávají příznačnou karamelovou chuť i barvu a zároveň výrazně ovlivňují jeho hořkost. Vyznačuje se plnější, mírně nasládlou chutí a dobrou pěnivostí i řízem.

 


Páter světlý ležák

Toto pivo je pojmenované podle pátera Vincence Ševčíka, jednoho ze zakladatelů Rolnické akciové společnosti pivovarní a sladovní v Černé Hoře v r. 1896. Vyznačuje se vyrovnanou chutí a vynikající pěnivostí.

 


Páter nefiltrovaný světlý ležák

Nefiltrovaný Páter je pivo s vysokým obsahem pivovarských kvasinek, které dávají vzniknout vynikajícímu pivu s čerstvou osvěžující chutí, znamenitým řízem a velmi dobrou pěnivostí, na kterém si pochutnávali již otcové našich otců.

 

Černohorský Ležák světlý ležák

Černohorský Ležák se vyrábí z těch nejkvalitnějších surovin podle jedné z nejstarších receptur na Moravě. Vyznačuje se plnou „chlebnatou"" chutí a drsnou chmelovou hořkostí, která se po napití plynule vytrácí. Barva přechází od zlatožluté až k nádechu barvy zlatohnědé.

 

Forman polotmavý - polotmavé nealkoholické pivo

Nealkoholické polotmavé pivo Forman se obdobně jako jeho světlá varianta vyrábí unikátní technologií šetrného odpaření alkoholu z hotového piva, v tomto případě polotmavého výčepního piva Kern. Má narudlou až granátovou barvu, příjemnou chmelovou a mírnou karamelovou vůni.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pivoj - světlé výčepní pivo

Pivoj je světlé výčepní pivo vyznačující se přiměřenou hořkostí, zlatavou barvou a kvalitním řízem.

 

 

 

Šenkovní 10° - světlé výčepní pivo

Šenkovní pivo se vyznačuje vyváženou chutí, dobrou hořkostí, zlatavou barvou, kvalitním řízem.

 

 

 

Ježek 11° - světlý ležák

Jako je ježek symbolem královského města Jihlavy, představuje ležák Ježek základ sortimentu Pivovaru Jihlava. Toto pivo je charakteristické vyváženou svěží chutí a příjemnou výraznou hořkostí, která je podpořena výjimečnou chmelovou vůní. Má zlatavou barvu a kvalitní říz.

 

Ježek 11° kvasnicový - světlý kvasnicový ležák

Nefiltrovaný Ježek je živé pivo s vysokým obsahem pivovarských kvasnic, které chutná jako v dobách, kdy bylo dobré pivo nikoli výsadou, ale stavovskou ctí. Má vyváženou svěží chuť a kvalitní říz.

 

Telčský Zachariáš - světlé speciální pivo

Tento speciál nese jméno po českém šlechtici a humanistovi Zachariáši z Hradce, který se zasloužil o velký rozmach hospodářství v Telči a okolí a také o dnešní architektonickou podobu města. Vaří se podle původních receptur již zaniklého pivovaru v Telči. Je typické plnou chutí, výraznou hořkostí a medovou barvou.

 

Jihlavský Grand - světlé speciální pivo

Jihlavští sládci nazvali tento speciál podle piva, které se vařilo v Jihlavě v době největší slávy dolování stříbra. Vyznačuje se nádhernou barvou červeného zlata, mimořádně vyváženou plností i hořkostí a vysokým obsahem alkoholu. Hodí se pro všechny chvíle, kdy v klidu a pohodě vychutnáte jeho mimořádné vlastnosti.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Klášter Světlé - světlé výčepní pivo

Nepasterované, středně prokvašené pivo s odpovídající střední plností, jemnou hořkostí a středním řízem. Chuť je čistá s chmelovým aroma.

 

 

Klášter Kvasnicové - světlý kvasnicový ležák

Obsahuje vitální pivovarské kvasnice, jejichž přítomnost dává vzniknout vynikajícímu „živému“ pivu s čerstvou osvěžující chutí, vysokým řízem a vynikající pěnivostí. Přítomnost kvasnic poznáte na první pohled podle typického zákalu piva ve sklenici. Obsažené pivovarské kvasnice jsou významným zdrojem vitaminů B, které jsou důležité pro zachování chuti k jídlu, zlepšení trávení, vstřebávání a vylučování potravy a jako prevence nespavosti, depresí, nervozity a pocitů únavy. Pivovarské kvasnice jsou také doplňkovým zdrojem bílkovin, minerálů a antioxidantů – látek, které působí jako „lapače volných radikálů“. Jsme přesvědčeni, že pivo kvasnicový Klášter potěší všechny opravdové znalce.

 

Klášter Ležák 11% - světlý ležák

Nepasterované, středně prokvašené pivo se silnou plností, výraznou hořkostí, středním řízem a čistým chmelovým aroma.

 

 

 

Klášter Premium - světlý ležák

Klášter Premium je klasický představitel piva českého typu s lahodnou harmonickou chutí a výraznější hořkostí. Ve vaší sklenici se nádherně orosí. Nedochází k tepelnému ošetření "pasterizaci", a proto chutná jako ve sklepích pivovaru vytesaných ve skále.

 

 

Klášterní XIX. Bock - příležitostní polotmavé ochucené speciální pivo

Klášterní XIX. Bock je silné pivo, které zahřeje už svou sytou načervenalou barvou, ale hlavně plnou karamelovou chutí s výrazným dozníváním po vlašských oříšcích. Extrakt původní mladiny činí 19 % hm. Vyrábí se příležitostně.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rychtář Fojt nefiltrovaný světlé výčepní pivo

Méně alkoholické pivo, ideální pro teplejší letní měsíce. Díky vynechání procesu filtrace obsahuje množství pivovarských kvasinek, které pivu dodávají na plnosti a svojí chutí vhodně doplňují příjemnou chmelovou hořkost. Nefiltrované pivo přímo z pivovarského sklepa.

 

 

Rychtář Fojt - světlé výčepní pivo

Pivo Rychtář Fojt (původně Klasik) je typické střední plností, jemnou hořkostí, dobrým řízem a pěnivostí.

 

 

 

Rychtář Grunt 11 % - světlý ležák

Pivo Rychtář Grunt 11 % (bývalý Standard) je charakteristické jemně aromatickou hořkostí, vysokou pitelností, výborným řízem a pěnivostí.

 

 

 

Rychtář Natur - světlý ležák

Rychtář Natur se vyznačuje lehkým zákalem, způsobeným přítomností pivovarských kvasinek, příjemnou hořkostí, vysokým řízem a výbornou pěnivostí.

 

 

Rychtář Rataj - světlý ležák

Rychtář Rataj je čtyřikrát chmelený ležák, při jehož výrobě se používá speciální odrůda aromatického chmele a také metoda tzv. „chmelení za studena“, kdy se chmel přidává do piva dodatečně až v průběhu jeho dokvašování v ležáckém sklepě. Výsledkem je aroma čerstvého chmele, skvěle vyvážená chuť se sladovou plností a svěží intenzivnější hořkostí, to vše doplněné velmi dobrým řízem.

 

Rychtář Premium - světlý ležák

Tento prvotřídní český ležák se vyznačuje příjemnou výraznou hořkostí a plností, vysokým řízem a výbornou pěnivostí.

 

 


Hlinecké 13% - výroční polotmavé speciální pivo

Polotmavý pivní speciál Hlinecké 13 % je charakteristický jantarovou barvou, bohatou pěnou a karamelovou vůní. Jedná se o příjemně hořké 13% pivo se silným řízem. Vyrábí se jednou za dva roky k příležitosti slavností pivovaru.

 


Rychtář Speciál - světlé speciální pivo

Rychtář Speciál je lahodné, jemně hořké pivo, které vyniká vysokou plností, silným řízem a bohatou pěnivostí.

 

 

Pivní slavnosti Roudnice sponzorují:

Český dům modulové a mobilní domy celoroční bydlení       Cestovní agentura prodejce dovolené a zájezdů do celého světa      Výroba reklamy Wenica     Kulturní zařízení města Roudnice nad labem         Litoměřický deník         Rete        Jakub velkoobchod materiálu                       Fripos              Restaurace Johannahof